PVC profil contaları - çeşitleri ve çeşitleri

PVC profil contaları - çeşitleri ve çeşitleri

EPDM bir etilen-propilen kauçuğu

İnsan hayatına olumlu koşullar yaratmak için havalandırma ve temiz hava çok gerekli işlemlerdir, ancak içerdiklerinde(daha basit, pencereden sürekli "üfleme"), bu eksikliği ortadan kaldırmak için önlemler almalıyız

PVC profil contaları Kauçuk, titiz, estetik kaygısı taşıyan veya farklılık arayan müşterileri için, klasik siyah fitillerin yanı sıra, farklı üretim teknikleriyle elde edilebilen kaplamalırenklisüngerli, iplibantlı ve co-ekstrüzyon fitilleri de, geniş ürün yelpazesi içinde sunmaktadır. Sızdırmazlık elemanlarının gerekli tüm fonksiyonları sağlaması, ancak malzemenin, boyutların, Kauçuk, “kontrol standartları” başlığı altında belirttiği standartların üzerinde kalite düzeyi elde ederek, ürünlerinin kalitesini güvence altına almıştır. Bunun için, dinamik çalışan fitillerde, dış hava koşullarına dayanıklı, -70oC ila +130oC sıcaklık aralığında servis sağlayabilen, uzun dönemde özelliklerini kaybetmeyen EPDM polimeri esaslı malzemeler kullanmaktadır.

Vulkanizasyon işleminde oluşan kimyasal reaksiyonların tipine göre iki ana sistem kaydedilebilir: 
• Kükürt - vulkanize edici madde, kauçuk bileşiğinde bulunan hızlandırıcılarla kükürtdür. Sızdırmazlık maddesinde bulunan kükürt, PVC profiliyle reaksiyona girebilir ve böylece sarımtırak iz bırakabilir. 
• Piroksit (kükürt kullanılmadan) organik peroksitler ile - vulkanize edici madde kauçuk bileşiminde bulunan organik peroksitlerdir. "Kükürtlü" ile ilişkili olarak daha pahalıdır, ancak daha kalitatif ve dayanıklıdır.
EPDM çatlamaz, deforme olmaz ve uzun yüklerden sonra şeklini ve elastikiyetini korur, su emmez ve plastik ve yumuşak bir malzemedir. EPDM contalarının en önemli avantajlarından biri de ozon ve hava koşullarına direnç olmasıdır. Bu mühürlerin uygun bakım ile servis ömrü, tüm pencerenin ömrüyle karşılaştırılabilir ve 10-20 yıldır. 
Dolgu maddesinin renginin, EPDM contalarının fiziko-mekanik özellikleri üzerinde neredeyse hiç etkisi olmadığını da belirtmek önemlidir.