Isıcam Sinerji ve Konfor

Isıcam Sinerji ve Konfor

14Oca

2018

Duyuru

Isıcam Sinerji ve Konfor

Isıcam, Şişecam’ın bir markasıdır. Dolayısıyla en güncel bilgiyi Şişecam’dan alabilirsiniz. Yeni web siteleri oldukça açıklayıcı ve kolay anlaşılır olmuş. Bu sayfada amaç, hane kullanıcılarını kendilerine en uygun camı seçmeleri konusunda bilgilendir

Sinerji ve Konfor

Cam teknolojisi son yıllarda hızlı şekilde gelişti. Sadece ısı yalıtımı değil, güneş kontrolü, ses yalıtımı, güvenlik gibi bir çok beklentimizi karşılar hale geldi. Konut proje geliştirici ve müteahitler için mimari cam seçimi ve performans kriterleri sayfasında teorik ve detaylı bilgiler bulunuyor. Şişecam da müşterileriyle iletişimini büyük konut projeleri ve iş merkezleri için bu teorik ve sayısal jargon üzerinden sürdürüyor. Yani bir plaza için cam seçimi yapılacak ise camlar Sinerji olsun yada Konfor olsun denmez, daha teknik konuşulur. Bu tür camlar hakkında daha detaylı bilgi ör. Şişecam Solar Low-e Cam sayfamda mevcut, okuyabilirsiniz. Ancak hane kullanıcılarının yani bir evi , bir işyeri olan herkesin bu teorik bilgilerle kafası fazla karışmadan güneş kontrollü ve ekstra ısı yalıtımı sağlayan seçeneklerden haberdar olması gerekiyor. Çünkü siz, biz, hepimiz bu yeni nesil ürünlerin ne gibi faydalar sağlayacağını bilmedikçe, konut geliştiricileri, mimarlar ve pencere montajı yapan firmalar da hep en ucuz, en niteliksiz ürünleri kullanma eğiliminde olacaklardır haklı olarak. İşte bu sebeple Şişecam, akılda tutması kolay olacak şekilde nitelikli Isıcam ürünlerine;

  • Isıcam Sinerji (Isıcam S)
  • Isıcam Konfor (Isıcam K)

isimlerini verdi. Ev ve işyerleriniz için cam seçimi, uzun yıllar konforunuzu ve enerji tüketiminizi etkileyecek bir karardır. Belki 20 sene o camı kullanacaksınız. Bu yüzden ilk yatırım maliyetinden çok daha önemlisi uzun yıllar faydasını görmeniz olacaktır.

Isıcam Sinerji

Isıcam Sinerji, kışın sıcağı içeride tutarak, ısı kayıplarını, tek cama göre %77, Isıcam Klasik®’e göre %50 azaltır, yakıt giderlerinden tasarruf sağlar.

Pencere önlerinin kışın soğuk olmasını önler. Camda buğu görme olasılığını en aza indirir.

Sadece %5 (doğrama+cam toplam fiyata göre) daha fazla ödeyerek camınızın sinerji özellikli olmasını isteyebilirsiniz. Senelerce kullanacağınızı göz önünde tutunuz. Standart çiftcam yerine Isıcam Sinerji® kullanılması durumunda yapılan ilave harcama, sağlanan enerji tasarrufu ile 1-2 yılda geri döner.

 

Isıcam Konfor

Isıcam Konfor, aynı Isıcam Sinerji’de olduğu gibi, kışın sıcağı içeride tutarak, ısı kayıplarını, tek cama göre %77, Isıcam Klasik®’e göre %50 azaltır, yakıt giderlerinden tasarruf sağlar. Isıcam Konfor’u Isıcam Sinerji’den ayıran ilave özelliği; güneş ısısı girişini Isıcam Klasik®’e göre %40 azaltır ve soğutma giderlerinden tasarruf sağlar.

Pencere önlerinde kışın soğuk, yazın sıcak bölge olgusunu azaltır. Camda buğu görme olasılığını en aza indirir.

Sadece %10 (doğrama+cam toplam fiyata göre) daha fazla ödeyerek camınızın konfor özellikli olmasını isteyebilirsiniz. Standart çiftcam yerine Isıcam Konfor® kullanılması durumunda yapılan ilave harcama, klima yatırım maliyetinden ve ısıtma-soğutma  enerjisinden sağlanan tasarruf ile 1-2 yılda geri döner.


Bu yazı daha önce 3596 kez okundu.

Yorum Yaz

Adınız

Email

Yorum

0 Yorum

Bu yazıya henüz bir yorum yapılmamış. İlk yorumu yapan siz olun!

en çok okunanlar

   Pvc Doğramalarda Havalandırma Ve Nemlenmeden Korunma

Pvc Doğramalarda Havalandırma Ve Nemlenmeden Korunma 15 Ara, 2017

Hırsızlar evi soyamadı

Hırsızlar evi soyamadı 01 Kas, 2017

Plastik pencereler için hırsızlığa karşı armatür tipleri ve çalışma prensibiÜrünler 5 yıldız aldı

Plastik pencereler için hırsızlığa karşı armatür tipleri ve çalışma prensibiÜrünler 5 yıldız aldı 11 Oca, 2018

Blog Kategorileri